Zobrazujú sa všetky 3 výsledky

Zobraziť kategórie
Zobraziť 15 21 27
Hot
dm ACYLPYRIN + C tbl eff (tuba PP biela) 1x12 ks
Zavrieť

ACYLPYRIN + C tbl eff (tuba PP biela) 1×12 ks

4.19 
Liek obsahuje kyselinu acetylsalicylovú a vitamín C, patrí do skupiny liekov nazývaných analgetiká (lieky proti bolesti) a antipyretiká (lieky znižujúce horúčku).  Liek sa používa na zníženie horúčky a zmiernenie bolesti pri chrípke a prechladnutí. Môže sa tiež použiť na liečbu miernej a strednej bolesti (napr. bolesti hlavy, zubov, bolesti chrbta, menštruačnej bolesti, bolesť pri zápaloch, bolesť svalov a bolesť nervového pôvodu). Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dospelí a dospievajúci od 16 rokov Jednotlivá dávka je 1 šumivá tableta, ďalšiu tabletu možno užiť najskôr o 4 hodiny.  Maximálna denná dávka je 6 tabliet. Deti 9-16 rokov Liek možno podať iba na odporučenie lekára. Dávkovanie vždy určí lekár. Spôsob použitia Tableta sa pred užitím rozpustí v pohári vody. Liek sa má užívať po jedle.  Upozornenie Liek sa môže užívať v 1. a 2 trimetri tehotenstva iba na odporúčanie lekára, ktorý zváži pomer prínosu a rizika liečby. Liek je kontraindikovaný v 3. trimestri tehotenstva. Liek prestupuje do materského mlieka. Pri príležitostnom použití nie je prerušenie dojčenia nevyhnutné. Pri pravidelnom používaní alebo pri používaní vysokých dávok je však dojčenie potrebné včas prerušiť.   Deti a dospievajúci do 16 rokov môžu užívať kyselinu acetylsalicylovú len po odporúčaní lekára. Liek je kontraindikovaný u pacientov s ťažkým ochorením obličiek a/alebo pečene. Lieky s obsahom kyseliny acetylsalicylovej sa nemajú používať u detí a dospievajúcich s horúčkovitými alebo nehorúčkovitými vírusovými ochoreniami bez konzultácie s lekárom.  Liek je kontraindikovaný u pacientov s astmou, peptickými vredmi a inými krvácavými stavmi. Liek sa nemá užívať pred plánovaným chirurgickým zákrokom. Nepiť alkohol. Liek obsahuje laktózu. Ďalšie upozornenia sú uvedené v SPC v časti 4.4. Účinné látkykyselina acetylsalicylová, kyselina askorbová (vitamín C) dm
Hot
dm ACYLPYRIN 500 mg šumivé tablety tbl eff (tuba PP) 1x15 ks
Zavrieť

ACYLPYRIN 500 mg šumivé tablety tbl eff (tuba PP) 1×15 ks

3.69 
Liek s obsahom kyseliny acetylsalicylovej účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach má protizápalové účinky. Liek sa užíva pri horúčke a bolesti, najmä pri chrípkových ochoreniach, ďalej pri bolestiach hlavy, kĺbov, svalov, zubov, nervov a pri bolestiach chrbtice rôzneho pôvodu. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie je vždy individuálne a závisí od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti alebo od priebehu febrilného stavu. Dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania má byť max. 7 dní. Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov Jednotlivá dávka je 1-2 šumivé tablety každých 4-8 hodín. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 šumivých tabliet (4g kyseliny acetylsalicylovej). Deti vo veku 7-15 rokov: Pod dohľadom lekára môžu deti vo výnimočných prípadoch užívať kyselinu acetylsalicylovú: - pri analgetickej a antipyretickej indikácii 30 mg/kg denne, - pri liečbe reumatickej horúčky 100 mg/kg denne. Pacienti s poškodenou funkciou obličiek: Odporúča sa individuálne upraviť dávkovanie podľa potrieb pacienta. Starší pacienti: Odporúča sa individuálne upraviť dávkovanie podľa potrieb pacienta. Spôsob použitia Šumivá tableta sa rozpustí v pohári s vodou a hneď po rozpustení sa celý pohár s vodou vypije. Liek sa má užívať s jedlom alebo po jedle. Upozornenie Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek môže užívať len v prípade, ak potenciálny prínos prevyšuje nad potenciálnym rizikom pre plod. Liek je počas 3. trimestra kontraindikovaný. Liek sa nemá užívať počas dojčenia. Pri jednorazovom podaní nie je potrebné ukončiť dojčenie. Liek nie je určený deťom mladším ako 15 rokov s chrípkovým ochorením alebo varicelou z dôvodu možného vzniku Reyovho syndrómu. Liek nesmú užívať pacienti s bronchiálnou astmou, so zvýšenou krvácavosťou a nesmie sa užívať ani pred plánovanou operáciou. Nepiť alkohol. Liek obsahuje sacharózu. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látkykyselina acetylsalicylová dm
Hot
dm ACYLPYRIN 10 tabliet
Zavrieť

ACYLPYRIN 10 tabliet

0.99 
Liek s obsahom kyseliny acetylsalicylovej účinne tlmí bolesti a efektívne znižuje teplotu, vo vyšších dávkach má protizápalové účinky. Liek sa používa pri horúčke a bolesti, najmä pri chrípkových ochoreniach, ďalej pri bolestiach hlavy, kĺbov, svalov, zubov, nervov a pri bolestiach chrbtice rôzneho pôvodu. Spôsob použitiaDávkovanie a dávkovacie schémy Dávkovanie je individuálne v závislosti od charakteru základného ochorenia, intenzity a frekvencie bolesti alebo od priebehu febrilného stavu. Dĺžka liečby bez lekárskeho odporúčania má byť max. 7 dní. Dospelí a dospievajúci starší ako 15 rokov: Jednotlivá dávka je 1-2 tablety každých 4-8 hodín. Minimálny odstup medzi jednotlivými dávkami sú 4 hodiny. Maximálna denná dávka je 8 tabliet (4g kyseliny acetylsalicylovej). Deti vo veku 7-15 rokov: Pod dohľadom lekára môžu deti vo výnimočných prípadoch užívať kyselinu acetylsalicylovú: - pri analgetickej a antipyretickej indikácii 30 mg/kg denne, - pri liečbe reumatickej horúčky 100 mg/kg denne. Pacienti s renálnou insuficienciou a starší pacienti: Je potrebná individuálna úprava dávky. Spôsob použitia Tablety sa užívajú rozpadnuté v malom množstve vody alebo celé. Tablety majú deliacu ryhu a možno ich rozdeliť na dve rovnaké dávky.  Pri podávaní vyšších dávok je vhodné zapíjať tablety alkalickou minerálkou. Liek sa má užívať s jedlom alebo po jedle. Upozornenie Počas 1. a 2. trimestra tehotenstva sa liek môže užívať len v prípade, ak potenciálny prínos prevyšuje nad potenciálnym rizikom pre plod. Liek je počas 3. trimestra kontraindikovaný. Liek sa nesmie užívať počas dojčenia. Pri jednorazovom podaní nie je potrebné ukončiť dojčenie. Liek nie je určený deťom mladším ako 15 rokov s chrípkovým ochorením alebo varicelou z dôvodu možného vzniku Reyovho syndrómu. Liek nesmú užívať pacienti s bronchiálnou astmou, so zvýšenou krvácavosťou a nesmie sa užívať ani pred plánovanou operáciou. Nepiť alkohol. Ďalšie osobitné upozornenia sú uvedené v SPC (časť 4.4). Účinné látkykyselina acetylsalicylová dm